CHOMUTOVSKÝ POHÁR 2012

Vytvořeno 31.07.2012 18:55:34 | Poslední změna 01.08.2013 11:18:54

   V sobotu a v neděli 4. a 5. srpna  2012 se uskutečnil již jubilejní 20. ročník tradičního turnaje ve futsalu CHOMUTOVSKÝ POHÁR 2012, který pořádala Chomutovská liga malého fotbalu. Turnaj se odehrál ve víceúčelovém sportovním areálu DUHA v Cihlářské ulici v Chomutově a zúčastnilo se jej šestnáct týmů převážně z Chomutova, ale i Jirkova, Klášterce nad Ohří, Sokolova a punc mezinárodního turnaje přidalo mužstvo složené z našich vietnamských spoluobčanů. Loňské prvenství přijeli obhajovat hráči L.A. Interiéru Chomutov, kteří vyhráli poslední dva ročníky turnaje. Silných týmů a favoritů na celkový úspěch měl turnaj  více a rozhodně mohl některý tým i překvapit.  Po sobotních základních skupinách se s turnajem musely rozloučit týmy Auto Macák, Tým snů, Bos Klášterec nad Ohří a překvapivě i FC Jirkov 2000. 
   V neděli ve skupinách skončily další týmy  Astorie, Technoline, FK Václavská a hodně překvapivě favorizovaná Cheza Sokolov o což se postaral tým PG Stále frajeri.
   V prvním čtvrtfinále se opakoval loňský souboj o třetí místo a také přišly na řadu pokutové kopy, ale tentokrát měli lepší mušku hráči Generali 2007 a vyřadili Vietcong z turnaje. Ve druhém čtvrtfinále si Pub restaurant  poradil s Maximem Jirkov a postoupil poprvé do semifinále. Ve třetím čtvrtfinále se odehrálo malé derby a loňský finalista V.S.V. opět postoupil do semifinále, když vyřadil nováčka turnaje Baník Vysokou Pec. V posledním čtvrtfinále se střetli největší favorit turnaje L.A. Interiér a rozhodně největší překvapení PG Stále frajeri. Zápas sice nebyl tak jednoznačný, jak se čekalo, ale favorit svou úlohu splnil. 
   První semifinále bylo velmi vyrovnané a rozhodla jediná branka, kterou vstřelili hráči Pub restaurantu. Generali 2007 sice v závěru zápasu vyvinuli velký tlak, přesto jim finále opět uniklo. Ve druhém semifinále se opakovalo loňské finále a tentokrát hráči V.S.V. dlouho drželi nerozhodný výsledek i krok. Rozhodla až branka z přímého kopu v závěru zápasu a poté L.A. Interiér přidal i druhou branku a postoupil do finále.
   O třetí místo se zahrávali jen pokutové kopy a tentokrát měli hráči Generali 2007 přesnější mušku a proti loňsku si o jedno místo polepšili, na V.S.V. zbylo čtvrté místo.
   Ve finále turnaje nastoupil obhájce loňského vítězství proti týmu šikovných mladíků a rozhodně to zkušený tým favorita neměl lehké. Šance měli hráči na obou stranách a hrál se bojovný zápas, kde nechyběli  pohledné akce a kvalitní výkony hráčů. Radek Haba se jako jediný prosadil už v první půli a poslal favorita do poločasového vedení. Pub restaurant se sice snažil o vyrovnání, ale v závěru druhého poločasu obdržel ještě druhou branku a o vítězi bylo rozhodnuto. L.A. Interiér obhájit loňské prvenství, získal zlatý hattrick v řadě a je stále nejúspěšnějším mužstvem turnaje. Pub restaurant obsadil druhé místo, poprvé získal na turnaji medaili a rozhodně se s ním do budoucna musí počítat.
   Nejlepším střelcem turnaje se stal Radek HabaL.A. Interiéru Chomutov, který vstřelil čtrnáct branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jan HagenštocL.A. Interiéru Chomutov a nejlepším hráčem Patrik Špicar z Pub restaurantu Chomutov.
SOBOTA, ZÁKLADNÍ  SKUPINA:

L.A. INTERIÉR - AUTO MACÁK CV   12 : 0  (4:0)
 (Haba 4, Ilavskij 3, Šabík K. 2, Novák 2, Škréta)
L.A. INTERIÉR - FC BANÍK VYSOKÁ PEC   2 : 1  (1:0)
(Šabík K., Škréta)
L.A. INTERIÉR - PG STÁLE FRAJERI CV   9 : 1  (3:1)
(Novák 4, Škréta 2, Kvítek, Šabík K., Haba)

NEDĚLE, OSMIFINÁLOVÁ SKUPINA:

L.A. INTERIÉR - FC VÁCLAVSKÁ CV   10 : 0  (3:0)
 (Haba 4, Dobiaš 3, Svoboda, Kvítek, Čibenka)
L.A. INTERIÉR - MAXIM JIRKOV   5 : 0  (3:0)
(Haba 2, Čibenka, Dobiaš, Vaňkát)

ČTVRTFINÁLE:

L.A. INTERIÉR - PG STÁLE FRAJERI   4 : 2  (2:0)

(Haba 2, Čibenka, Dobiaš)

SEMIFINÁLE:

L.A. INTERIÉR - V.S.V. CV   2 : 0  (0:0)

 (Čibenka, Gedeon)

FINÁLE:

L.A. INTERIÉR - PUB RESTAURANT CV    2 : 0  (1:0)
 (Haba, Čibenka)

POŘADÍ TURNAJE:

1. L.A. INTERIÉR CHOMUTOV
2. PUB RESTAURANT CHOMUTOV
3. GENERALI 2007 CHOMUTOV
4. V.S.V. CHOMUTOV

SESTAVA:

HAGENŠTOC JAN (8/0)
SVOBODA DAVID (8/1)     HYNEŠ JAN (4/0)
ČIBENKA RICHARD (5/5)     ŠABÍK KAMIL (3/4)
GOTH OTTA (3/0)     GEDEON PATRIK (2/1)
HABA RADEK (8/14)     KVÍTEK MÍRA (8/2)
ILAVSKIJ PETR (2/3)     ŠKRÉTA VÁCLAV (3/4)
NOVÁK LUKÁŠ (3/6)     DOBIAŠ VLADO (5/5)
VAŇKÁT ZDENĚK (2/1)


V závorce počet zápasů/počet branek
 
Prohlášení o Cookies