CHOMUTOVSKÝ POHÁR 2014

Vytvořeno 04.08.2014 07:58:13 | Poslední změna 06.08.2014 10:14:20

   V sobotu a v neděli 2. a 3. srpna  2014 se uskutečnil  22. ročník tradičního turnaje ve futsalu CHOMUTOVSKÝ POHÁR 2014, letos podruhé pod názvem LOGISTIC EURO BUS CUP 2014. Tento nejstarší futsalový turnaj v okolí pořádá Chomutovská liga malého fotbalu. Turnaj se odehrál ve víceúčelovém sportovním areálu DUHA v Cihlářské ulici v Chomutově na novém povrchu a zúčastnilo se jej  jako každý rok šestnáct týmů převážně z Chomutova, ale i Jirkova, Kadaně a nesměl chybět ani mnohaletý účastník tým Cheza Sokolov.  Loňské prvenství přijeli obhajovat hráči L.A. Interiéru Chomutov, kteří vyhráli poslední čtyři ročníky turnaje a celkem v jeho dlouhé historii jsou rekordmany, když mají pod různými názvy již deset vítězství. Silných týmů a favoritů na celkový úspěch měl turnaj více a rozhodně mohl i překvapit některý nový tým.  
   Po sobotních základních skupinách se s turnajem musely rozloučit týmy Salzgitter Chomutov, Tým snů, FC VČSA dorost a ze skupiny smrti vypadlo FC Atletico Chomutov.   
   V neděli ve skupinách skončily další týmy AC Young boys, FC Panther, silný Technoline i loňský finalista FC Viet Chomutov.
   V prvním čtvrtfinále se potkali nováček turnaje Santos Kadaň a jeden z favoritů Sport restaurant Jirkov a favorit po trápení v prvním poločase nezaváhal. Druhé čtvrtfinále obstaraly dva týmy, který pomýšlely na nejvyšší mety a po bojovném zápase si postup vybojovali hráči Koordinace BOZP. Cheza Sokolov, pravidelný účastník turnaje, který to mám k nám nejdál se musel s turnajem rozloučit opět ve čtvrtfinále. Ve třetím čtvrtfinále na sebe narazily týmy loni třetí V.S.V. a nováček turnaje Buldoci Chomutov. Po nerozhodném prvním poločase se v tom druhém překvapivě prosadili Buldoci a dlouho drželi i přes velký tlak soupeře postupové vedení. V samotném závěru zápasu se podařilo V.S.V. přeci jen vyrovnat a přišly na řadu pokutové kopy. Brankář Buldoků Podpinka jeden chytil, rozhodující proměnil jeho spoluhráč Teslička a velké překvapení bylo na světě.
V posledním čtvrtfinále nastoupili hráči L.A. Interiér a Generali 2007 a v úvodu zápasu nebylo moc poznat, který tým je favorit. Ve druhém poločase se přeci jen prosadili hráči L.A. Interiéru, ale hned několikrát je musel podržet dobrými zákroky brankář.
   Do prvního semifinále doslova vlétli hráči Sport restaurantu Jirkov a rychle se dostali do dvoubrankového vedení. To si už hlídali a postupně svůj náskok i navyšovali a  postoupili do finále turnaje. Na Koordinaci BOZP tak zůstal jen boj o třetí místo, ale i to je na nováčka turnaje úspěch. Ve druhém semifinále se utkali největší favorit L.A. Interiér a největší překvapení Buldoci a ti se statečně drželi celý první poločas. V tom druhém se prosadili střelci Interiéru a ten postoupil do finále, na Buldoky čekal penaltový rozstřel o třetí místo. V penaltovém rozstřelu se potkali dva nováčkové turnaje a opět brankář Buldoků jednu penaltu zlikvidoval a tím jeho spoluhráči mohli slavit historický úspěch. Na Koordinaci BOZP zůstalo čtvrté místo.
   
Ve finále se po roční přestávce potkaly opět týmy L.A. Interiér Chomtuov a Sport restaurant Jirkov a byla to konfrontace dravého mládí na jedné straně a zkušenosti na té druhé. L.. Interiér se dostal v první poločase do dvojbrankového vedení, ale soupeř nic nevzdával a ve druhém poločase snížil na  rozdíl jedné branky. K vidění byl pro oko diváka pohledný a dramatický zápas s velmi dobrými výkony hráčů obou týmů. V samotném závěru finále vstřelil L.A. Interiér Chomutov třetí branku a bylo rozhodnuto, že se stal po páté v řadě vítězem turnaje. Čímž navýšil celkový počet vítězství v tomto turnaji na jedenáct, což je přesně polovina všech ročníků. Sport restaurant Jirkov opět obsadil druhé místo, ale ukázal svůj velký potenciál do budoucích let.
   Nejlepším střelcem turnaje se stal Miroslav Kvítek z L.A. Interiéru Chomutov, který vstřelil deset branek.  Nejlepším brankářem byl vyhlášen Milan Podpinka z Buldoků a nejlepším hráčem Jakub Valta ze Sport restaurantu Jirkov.

 
SOBOTA, ZÁKLADNÍ  SKUPINA:

L.A. INTERIÉR - SALZGITTER   8 : 0  (4:0)
 (Kvítek 5, Neugebauer 2, Chýle)
L.A. INTERIÉR - TECHNOLINE   3 : 3  (1:1)
(Pěnička 2, Kvítek)
L.A. INTERIÉR - FC PANTHER   4 : 2  (2:0)
(Kvítek 3, Pěnička)
 
NEDĚLE, OSMIFINÁLOVÁ SKUPINA:

L.A. INTERIÉR - FC VIET   5 : 0  (2:0)
 (Kukačka 3, Čibenka, Pěnička)
L.A. INTERIÉR - KOOPERATIVA BOZP   5 : 2  (2:0)
(Chýle 2, Pěnička 2, Svoboda)

ČTVRTFINÁLE:

L.A. INTERIÉR - GENERALI 2007   2 : 0  (0:0)
 (Pěnička, Kukačka)

SEMIFINÁLE:

L.A. INTERIÉR - BULDOCI   4 : 0  (0:0)
 (Kukačka, Pěnička, Chýle, Kvítek)

FINÁLE:

L.A. INTERIÉR - SPORT RESTAURANT    3 : 1  (2:0)
 (Kukačka 2, Grubiša)
 

POŘADÍ TURNAJE:
1. L.A. INTERIÉR CHOMUTOV
2. SPORT RESTAURANT
3. BULDOCI
4. KOOPERATIVA BOZP


SESTAVA:
 
HAŠEK VÁCLAV (3/-)
BRIČ JAN (5/-)

SVOBODA DAVID (8/1)     ČIBENKA RICHARD (5/1)
ŠABÍK JAN (5/-)
      GRUBIŠA MILAN (5/1)
NEUGEBAUER JOSEF (3/2)


CHÝLE MARTIN (8/4)     KVÍTEK MÍRA (8/10)
PĚNIČKA RICHARD (7/8)     KUKAČKA TOMÁŠ (5/7)
BERTHOLD LUKÁŠ (3/-)     DINDA DAVID (3/-)


V závorce počet zápasů/počet branek
 
 
Prohlášení o Cookies