CHOMUTOVSKÝ POHÁR 2015

Vytvořeno 22.12.2015 08:43:29 | Poslední změna 22.12.2015 10:01:42

V sobotu a v neděli 1. a 2. srpna 2015 se uskutečnil 23. ročník tradičního turnaje ve futsalu CHOMUTOVSKÝ POHÁR 2015, který se již tři roky hraje pod názvem LOGISTIC EURO BUS CUP 2015. Tento nejstarší futsalový turnaj v okolí pořádá Spolek Chomutovská liga malého fotbalu. Turnaj se odehrál ve sportovním areálu DUHA v Cihlářské ulici v Chomutově na novém povrchu a zúčastnilo se jej jako každý rok šestnáct týmů převážně z Chomutova a Jirkova, ale nesměl chybět ani mnohaletý účastník tým Cheza Sokolov.
Loňské prvenství přijeli obhajovat hráči L.A. Interiéru Chomutov, kteří vyhráli posledních pět ročníků turnaje a celkem v jeho dlouhé historii jsou rekordmany, když mají pod různými názvy teď již dvanáct vítězství. Silných týmů a favoritů na celkový úspěch měl turnaj více a rozhodně mohl i překvapit některý nový tým. Po sobotních základních skupinách se s turnajem musely rozloučit týmy Squadra Azzura, AC Young boys, Amazon a ve skupině smrti vypadl tým FC Viet Chomutov.
Letošní ročník měl hodně silné obsazení, což ukázaly i nedělní osmifinálové skupiny. V nich skončily další týmy FC Citizens, Tým snů, Generali 2007 a i Cheza Sokolov.
V prvním čtvrtfinále se potkali dva nováčkové turnaje a ukázali své kvality, když o postupu Wilík teamu museli rozhodnout až pokutové kopy. Druhé čtvrtfinále rozhodovaly také pokutové kopy, střetly se v něm dva zkušené týmy a postoupil Sport restaurant Jirkov.
Ve třetím čtvrtfinále si postup mezi nejlepší čtyři týmy zajistil FC Jirkov 2000 a v tom posledním favorizovaný L.A. Interiér.
Semifinálovými zápasy turnaj gradoval a blízko překvapení byli hráči Wilík teamu, kteří prohráli se Sport restaurantem Jirkov jen o jednu branku. Postup do finále si po roce vybojoval opět Sport restaurant Jirkov a finále letošního ročníku mělo stejné složení jako to loňské. L.A. Interiér ve druhém semifinále ve druhém poločase zlomil odpor FC Jirkova 2000 a finálový zápas měl své obsazení. V penaltovém rozstřelu o třetí místo měli lepší mušku hráči FC Jirkova 2000 a skončili tím na třetím místě, nováček Wilík team při své první účasti skončil na čtvrtém místě.
Finále turnaje bylo hodně dramatické, oba týmy ukázaly své kvality a velkou snahu o vítězství. Vítězem letošního ročníku se stal L.A. Interiér Chomutov a pošesté v řadě vyhrál Chomutovský pohár. Sport restaurant Jirkov stejně jako loni obsadil druhé místo. Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Nový ze Sport restaurantu Jirkov, který vstřelil čtrnáct branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jan Brič z L.A. Interiéru Chomutov a nejlepším hráčem jeho spoluhráč Tomáš Kukačka.  -JK-

 
SOBOTA, ZÁKLADNÍ  SKUPINA:

L.A. INTERIÉR - FC JIRKOV 2000   2 : 2  (1:1)
 (Haba, Kukačka)
L.A. INTERIÉR - FC VIET   7 : 0  (3:0)
(Haba 2, Kukačka 2, Heier 2, Nobst)
L.A. INTERIÉR - FC PANTHER   3 : 1  (0:1)
(Kukačka 2, Burda)
 
NEDĚLE, OSMIFINÁLOVÁ SKUPINA:

L.A. INTERIÉR - TÝM SNŮ   10 : 0  (5:0)
 (Pěnička 3, Kukačka 2, Kvítek, Haba, Burda, Grubiša, Hořínek)
L.A. INTERIÉR - ATLETICO   4 : 1  (2:0)
(Kukačka 2, Kvítek, Burda)

ČTVRTFINÁLE:

L.A. INTERIÉR - FC PANTHER   7 : 1  (3:0)
 (Kukačka 3, Hořínek 2, Haba, Pěnička)

SEMIFINÁLE:

L.A. INTERIÉR - FC JIRKOV 2000   5 : 1  (2:1)
 (Kukačka 2, Grubiša, Pěnička, Gedeon)

FINÁLE:

L.A. INTERIÉR - SPORT RESTAURANT    4 : 0  (2:0)
 (Burda, Hořínek, Pěnička, Gedeon)
 

POŘADÍ TURNAJE:
1. L.A. INTERIÉR CHOMUTOV
2. SPORT RESTAURANT JIRKOV
3. FC JIRKOV 2000
4. WILÍK TEAM


SESTAVA:
 
BRIČ JAN (8/-)

BURDA VÁCLAV (8/4)     HEIER PAVEL (3/2)
ŠABÍK KAMIL (3/-)
      GRUBIŠA MILAN (5/2)
HOŘÍNEK JIŘÍ (5/4)
      GEDEON PATRIK (5/2)

HABA RADEK (8/5)     KVÍTEK MÍRA (8/2)
PĚNIČKA RICHARD (5/6)     KUKAČKA TOMÁŠ (8/14)
NOBST DOMINIK (3/1)


V závorce počet zápasů/počet branek
 
Prohlášení o Cookies